تقریبا تمامی صنایع برای عرضه باکیفیت محصولات خود نیاز به بسته بندی مطمئن دارند. این مسئله در صنعت غذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که کیفیت مواد غذایی باید از مرحله تولید و بسته بندی تا مرحله عرضه و استفاده حفظ شده و محصولی سالم به دست مشتری برسد. به همین منظور کارخانجات تولید پلاستیک اقدام به ساخت فیلم هایی به نام فودگرید نموده اند که جهت لمینت محصولات غذایی به ایده آل ترین شکل ممکن به کار می روند.

پلاستیک از پلیمر تشکیل شده و پلیمر از به هم پیوستن مونومرها ایجاد می شود. در پلاستیک های نامرغوب که با مواد بازیافتی و ناخالص تهیه می شوند، امکان جدا شدن برخی از مونومرها و ورود آن ها به ماده غذایی وجود دارد. اما پلیمرهای فودگرید دچار خوردگی و اکسایش نشده و حتی در صورت برخورد و تماس مستقیم با مواد غذایی ضرری به آن نمی رسانند. علت این امر آن است که پلاستیک های فودگرید هیچ گونه ماده شیمیایی آسیب زایی به غذا منتقل نمی کنند، در نتیجه فاقد مواد سرطان زا بوده و به سلامت انسان صدمه ای نمی زنند. مواد فودگرید قادر به حفظ این ویژگی خود حتی در دماهای بالا نیز هستند.


بهتر است پلاستیک هایی که در تماس مستقیم با ماده غذایی قرار می گیرد (مانند کیسه فریزرها) دارای نشان فودگرید باشند. این نشان را در تصویر زیر مشاهده می کنید. دارا بود علامت فودگرید نشان دهنده آن است که محصول مورد نظر، با رعایت پروتکل های بهداشتی تولید شده و فاقد مواد شیمیایی مضر است.
فیلم های فودگرید را می توان با ضخامت ۵۰ تا ۲۵۰ میکرون و عرض ۴ تا ۱۲۰ سانتیمتر تولید نمود. این محصول همچنین می تواند در رنگ های سفید، مشکی، طلایی، متالایز نقره ای، متالایز طلایی، شفاف و… به صورت ساده یا چاپ دار موجود باشد. لازم به ذکر است که شرکت وزین پلاست قادر است ضخامت و اندازه نهایی رول های لمینتی فودگرید را همانند سایر محصولات خود بنا به نیاز و درخواست مشتریان گران قدر به تولید برساند. امید است که ما نیز بتوانیم با تولید محصولات باکیفیت قدم کوچکی در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه برداریم.