Skip to content
۲۴ /خرداد /۱۴۰۳ 02155230087 pooshinehbaspar@gmail.com

کیسه های نایلونی  یکی از پرکاربردترین کالاهای امروزی می باشد که در بخش بزرگی از صنایع متفاوت کاربرد دارد. بسته بندی سبک و کم وزن این کیسه ها که در عین حال توانایی و قدرت بالایی نیز در حمل مواد مختلف دارند  . باعث شده تا مصارف زیادی داشته باشد و در صنایع مختلفی مثل مواد غذایی و نوشیدنی،دارو ،محصولات  صنعتی ،بهداشتی و درمان و … کاربرد پیدا کنند .
به همین علت است که پیش بینی می شود که با بالا رفتن مصارف متنوع کیسه نایلونی  تقاضا جهانی برای آن ها بسیار بالا رفته است . این انتظار وجود دارد که روند پیشرفت آن در سال ها آینده رشد بالا و چشمگیری داشته باشد.

تاریخچه نایلون 

نایلون گونه‌ای پلیمر ترکیبی و پلی آمید است که نخستین بار در ۲۸ فوریه ۱۹۳۵ توسط والاس کاروترز در مرکز پژوهش دوپونت ساخته شد. نایلون یکی از پرکاربردترین پلیمرها در عموم است. تکپار که در اثر ترکیب حاوی گروه‌های آمید (CONH-Amides-) می‌باشند تولید پلی آمیدها را کرده و تحت عنوان نایلون (Nylon) شناخته می‌شوند.

الیاف نایلون نوعی پلمیر ترکیبی است که کاربرد های گوناگونی دارد. این ماده از قدرت مکانیکی خوب و نقطه ذوب بالایی برخوردار است. نایلون ها در برابر آب مقاوم هستند.نایلون این ماده پر کاربرد توسط شخصی به نام والاس کاروترز ساخته شد.  

موارد کاربرد کیسه های نایلون 

  • سوپر مارکت ها 
  • مراکز خرید 
  • بسته بندی میوه های خشک 
  • بسته بندی های داخلی 
  • کیسه های نایلون محافظتی 
  • کیسه های نایلون با قابلیت شیرینگ
  • کاربردش  برای وسایل بزرگ و سنگین.

کیسه های نایلون میتوانند با بهره گیری از شیوه های خاص به صورت انعطاف پذیر و مقاوم تولید گردیده و با استفاده از پلی اتیلن بازیافتی نیز می توان قیمت تمام شده را کاهش داد و یک محصول مرقوم به صرفه تولید نمود .

پلاستیک های دسته دار نایلونی و نایلکسی شفاف جزء کوچکی از این خانواده بزرگ محسوب می شوند بلکه انواع کیسه های فریزری ، گلخانه ای و کشاورزی ، پلاستیک های بسته بندی و … نیز به صورت شفاف تولید می شوند .

 

کیسه های نایلونی

 

Back To Top
جهت ارتباط با ما پیام دهید !
واتساپ
شرکت پوشینه بسپار پرنیان