Skip to content
۰۵ /خرداد /۱۴۰۳ 02155230087 pooshinehbaspar@gmail.com

Gıda sınıfı plastik, uzun bir raf ömrüne sahiptir ve nanomalzemeler içermeyen hammaddeler kullanır. Temel malzemeleri gıda sınıfı veya aynı gıdadır, bu nedenle tüm hijyen gereksinimlerine uyulması nedeniyle bu tür plastikler gıda ambalajı için en iyi seçeneklerden biridir.

Gıda sınıfı plastik malzemeler, zararlı boyalar, kimyasal içeren geri dönüştürülebilir plastikler veya insanlara zararlı olabilecek herhangi bir madde içermez. Bu tip plastiklerde oldukça dayanıklı hammaddeler kullanılmaktadır. Bu tür plastiklerin üretimi için tüm hijyenik gereklilikler gözetilir.

Naylon Gıda Sınıfı Nedir?

Aşağıda, gıda sınıfı hakkında kısa bir açıklama yapacağız. Plastikler esasen polimerlerden oluşur ve polimerler monomerlerin bir araya getirilmesiyle yapılır. Pek çok plastik türü arasında en bilinenlerinden biri naylondur. Naylon üretiminde ana malzeme polietilendir. Polietilendeki gıda sınıfı, ambalajın gıdaların uzun süreli depolanması için güvenli olduğu anlamına gelir. Geri dönüştürülmüş ve saf olmayan malzemelerle yapılan standart altı plastiklerde, bazı monomerlerin ayrılarak yiyeceğe girmesi mümkündür.

Ancak gıda sınıfı polimerler, gıda ile doğrudan temas halinde bile korozyona uğramaz veya oksitlenmez ve ona zarar vermez. Bunun nedeni, gıda sınıfı plastiklerin gıdaya zararlı kimyasallar aktarmamasıdır. Sonuç olarak kanserojen içermezler ve insan sağlığına zarar vermezler. Gıda sınıfı malzemeler, yüksek sıcaklıklarda bile bu özelliğini koruyabilir. Gıda üretimi ve paketleme sektöründe en önemli şeylerden biri sağlıklı hammaddelerin en iyi örneklerini bulmaktır. Bu amaçla gıda sınıfı naylonlar üretilir.

فود گرید

Gıda sınıfı plastik malzemeler, zararlı boyalar, kimyasal içeren geri dönüştürülebilir plastikler veya insanlara zararlı olabilecek herhangi bir madde içermez. Bu tip plastiklerde oldukça dayanıklı hammaddeler kullanılmaktadır. Bu tür plastiklerin üretimi için tüm hijyenik gereklilikler gözetilir.

Kısacası, plastiği güvenli yapan saflığıdır. Bu tipik olarak, plastiğin insan sağlığına hiçbir şekilde zararlı boyaları veya geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanamayacağı anlamına gelir. Katkı maddeleri genellikle kısıtlı alandadır.

Naylon gıda sınıfının özellikleri

Gıda sınıfı plastikler aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Polietilenden yapılmıştır
  • Yazdırılabilir
  • Yüksek aşınma direnci
  • Şeffaf renk ve düzgün doku
  • Çeşitli ebat ve kalınlıklarda üretim imkanı
  • Üretimden kullanıma kadar gıdaların sağlığını ve hijyenini korumak
  • Gıda ürünlerinde kimyasal değişimlerin önlenmesi

Ürünün sağlık protokollerine uygun olarak üretildiğini gösteren gıda sınıfı işareti vardı. Zararlı kimyasallar içermez.

Aşağıdaki resimde gıda sınıfı işaretini görebilirsiniz.

فود گردید

Gıda sınıfı naylonların uygulanması

Gıda ızgaraları, gıda için hijyenik plastiklerdir. Hazır ve yarı hazır gıdalar, kuruyemişler, baklagiller, ekmek, tahıllar vb. dahil olmak üzere her türlü gıda ürününün ambalajlanmasında kullanılırlar. Gıda sınıfı polimerler, bileşenlerinden nanomalzemelerin uzaklaştırılması nedeniyle insan sağlığına zararlı değildir.

Gıda sınıfı plastiğin raf ömrü uzundur ve üretiminde hammadde kullanılmaktadır. Gıda sınıfı nanomalzemeler içermez ve temel bileşenleri gıda sınıfı malzemeler veya aynı gıdadır. Bu nedenle, tüm hijyen gereksinimlerine uyulması nedeniyle, bu tür plastikler gıda ambalajları için en iyi seçeneklerden biridir.Üretim için boyut veya kalınlık sınırı yoktur.

فود گرید

Pooshuneh baspar set bu tip naylonları sizin için en kısa sürede ihtiyacınıza göre istediğiniz ölçü ve kalınlıkta üretebilmektedir. İhtiyacınız olan boyutları ve kalınlığı seçmekte zorlanıyorsanız, uzmanlarımızla iletişime geçin, ihtiyacınıza göre sizi tam olarak yönlendirelim.

Back To Top
جهت ارتباط با ما پیام دهید !
واتساپ
شرکت پوشینه بسپار پرنیان